תנ''ך כתר ירושלים
English צור קשר עמוד הבית
הצג את סל הקניות קנה עכשיו נוסח המקרא ספר ההארות עיצוב גופן ספרי אמת השירות שלושה טורים כתר ירושלים כתר ארם צובא
כתר ירושלים הוא תנ"ך חדש מתוקן ומדויק, המתבסס על "כתר ארם צובה" שהינו הטקסט המקראי המדויק ביותר, אשר עליו התבסס הרמב"ם בקביעת הלכות כתיבת ספר תורה (משנה תורה).
כתר ירושלים - מבוסס על המחקר העדכני בטקסט המקראי של הרב ברויאר חתן פרס ישראל בחקר המקרא והוכר כתנ"ך הרשמי של האוניברסיטה העברית בירושלים וכנסת ישראל.
נחום בן-צבי היוזם של ההוצאה לאור של כתר ירושלים, קיבל על עצמו לההדיר את הנוסח את הנוסח המדויק של הכתר ולהתקינו לדפוס במבנה הגארפי של שלושה טורים; כתר ירושלים הוא התנ"ך הראשון שחזר למבנה זה מאז המצאת הדפוס. תשומת לב מיוחדת הוקדשה לשירות שבתנ"ך שעומדו בצורתן המסורתית ולספרי אמ"ת שעומדו כספרי שירה, לתנ"ך אף עוצבה אות דפוס חדשה – כתר ירושלים – על ידי צבי נרקיס.
עם השלמת המהדורות השונות של כתר ירושלים הוצא לאור ספר "הארות" בעריכתו של ד"ר מרדכי גלצר, בספר מאמרים שעוסקים בחשיבותו של כתר ארם צובא והתייחסות כתר ירושלים אליו (כל המאמרים מודפסים בספר גם בתרגום אנגלי מלא).
לשימושם של חוקרי הטקסט המקראי יצא לאור בהוצאת  נ.בן-צבי בע"מ הספר "נוסח המקרא לפי כתר ירושלים" הכולל את ההחלטות וההסברים בהתקנת מהדורה זו של תנ"ך.
האמצעים הכספיים להפקה מורכבת זו סופקו בנדיבותה של קרן משפחת  קרגר מבאזל שוייץ.

כל הזכויות שמורות